Citi Handlowy XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn, które odbędą się na polu Postołowo Golf Club w dniach 25-27 lipca, należą do grona najbardziej prestiżowych turniejów w kraju.

Istotna zmianą regulaminu zawodów jest podniesienie minimalnego HCP zawodnika do 12,0. Ma to na celu umożliwienie startu większej ilości graczy.

W turnieju może uczestniczyć maksymalnie 144 golfistów. Wśród obecnie zgłoszonych jest także kilkunastu gości z zagranicy, a dokładniej z Litwy, Czech, Austrii i Turcji.

W roku ubiegłym, w Citi Handlowy Polish Men’s Championship wystartowało 83 zawodników. Wówczas, po raz trzeci z rzędu Mateusz Gradecki wywalczył mistrzostwo Polski, z wynikiem 212 uderzeń. Miejsce drugie zajął Adrian Meronk, a trzecie Jan Szmidt jr.W konsekwencji całe podium zostało obsadzone zawodnikami Toya Golf & Country Club.

Wydarzeniem turnieju była rozegrana przez zwycięzcę „runda życia”. W drugim dniu rywalizacji, Mateusz Gradecki wynikiem 65 uderzeń, wyrównał rekord pola w Postołowie i wysunął się na prowadzenie, którego do końca mistrzostw już nie oddał.

źródło: http://pzgolf.pl